top of page

Aytül Akal'dan Yerçekimi Hırsızı Değerlendirmesi


Çocuk kitabı okumak için ille de çocuk mu olmak gerekir? Yooo! Niye ki?


Ben hâlâ çocuk kitapları okuyorum. Çok da iyi yapıyorum.


Aşkın Güngör’ün Beş Benzemez başlıklı kitabını okudum dün. Tabii ki akıcı dilinden, usta anlatımından söz etmeyeceğim, bunlar zaten kitapların olmazsa olmazı. Dili mükemmel kullanamayan zaten hiç kalkışmasın yazmaya, oyalanacak başka iş bulsun kendine. Evet çocuk kitabı yazmak çok eğlenceli, amaaa çok da ciddi bir iştir. O dengeyi tutturamayanın yazdıkları uzaya savrulur gider.


Uzaya savrulmak demişken… Pizzacıya ne oldu öyle? Ayakları yerden kesildi. Resmen uçtu. Peki Beş Benzemez nasıl çözecek bu gizemi? Bakın bakın, onlar da havalanmak üzere. Amanın neler oluyor? Dünya yerçekimi kuvvetini uygulamaktan vazgeçmiş olamaz, değil mi? Ya da... Uzay her bir şeyi Dünya’ya itmekten mi vazgeçti yoksa? Çabuk bir çözüm bulun, yoksa Beş Benzemezler de gökyüzünde kaybolacaklar. Ah ah, bakın şu Ülke Genelinde Olan ve Asla Bilinmemesi Gereken İnanılmaz Vakaların Üstünü Örterek Toplumdan Gizlenmesini Sağlama Teşkilatı’nın neler yaptığına. Neleri neleri unutmamızı sağlamışlar bugüne kadar. Uzaylıların ziyaretleri, paralel evren çarpışması, ışığı emen karadelik olayı ve daha neler neler… Yoksa geçenlerde gözlüğümü nereye koyduğumu unutmam da onların yüzünden mi?


Çocuklara okutun ama siz de okuyun. Çocuk kitabı okumaya başlamak için hiç geç değil. Hem böyle iyisinden başlayın, çok seversiniz. Üstelik bu kitap sayesinde çocuklar yerçekimi olayını Newton’un kafasına düşen elma olayından daha hızlı kavrayacak, hiç unutmayacaklar.


(8/9+)


Aytül Akal, 17 Aralık 2019 @aytulakal Instagram Profili

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page