top of page
besbenzemez2.png
bes-benzemez-2.jpeg

BEŞ BENZEMEZ 2
DİNOZORLAR ŞEHRİ

Bakın siz şu işe! Dünyada pek acayip şeyler oluyor! Bazı insanlar durduk yere dinozora dönüşüyor. Hem de insan gibi davranan akıllı dinozorlar bunlar. Şehirler kurmuşlar, kendilerine has gökdelenler inşa etmişler, Ay'a bile çıkmışlar, hem de bundan yüzlerce yıl önce. Ve şimdi de insanlığın yerini alıyorlar. İyi ama böylesi acayip bir değişime ne sebep olabilir?

Çeçe, Zırzır, Tontiş, Çatçut ve Okyes'ten oluşan Beş Benzemez, akıl hocaları Profesör Çelikçomak'la kafa kafaya verip bu büyük gizemi çözmeye çalışıyor. Ancak bu sefer karşılarında ilk serüvenlerinden de heyecan verici ve eğlenceli bir bulmaca var. Üstüne üstlük, insanlığın binlerce yılda kurduğu tüm medeniyetin varlığı da onlara bağlı.

 

Bakalım  Beş Benzemez insan medeniyetini kurtarabilecek mi?

Kitap Adı: Dinozorlar Şehri| Bilgi Yayınevi | 2021 | 164 Sayfa | Çocuk Romanı

Editör: Biray Üstüner | Resimleyen: Murat Sayın

genel.png

🦖Oldukça keyifli bir hikâyeye sahip, eğlendirirken bilgilendiren bir kitap okudum. Ayrıca kitaptaki karakter isimleri çok güzeldi; Profesör Çelikçomak ve Deliktaban, Ajan Seksek Peksimet... ve daha pek çokları manidar isimleriyle çok güzel yakışmış hikâyeye. Yazarımızın dili de gayet akıcı ve anlaşır. Devam kitaplarını ilgiyle bekliyoruz. Dinozor nesline ait bilgilerin bol bol kullanıldığı, zamanlar arası bir kurtarma macerasına atılmak küçük kitap kurtları için çok eğlenceli olacak. Küçük okuyuculara tavsiyemdir✌️

Nihal, 20 Şubat 2021, @nihllck.kitap Instagram Profili

yunus-bekir-yurdakul.png

Aşkın Güngör, ilginç buluşları da barındıran yeni bir maceraya çıkarıyor okurunu. Hem de içtenlikli, sımsıcak bir anlatımla.

Yunus Bekir Yurdakul, 25 Şubat 2021, Cumhuriyet Kitap

genel.png

🐞 Cocuklarda birlik, beraberlik duygularını pekiştirmenin  yani sıra, problem çözme, sonuç odaklı çalışma  yeteneklerinin de ön plana çıktığı bir kitap. Üstelik bunları yaparken eğleniyorlar. Hayal gücü uçsuz bucaksız bir derya, kişisel gelişim acısından da önemi yadsınamaz. Çocuklarınızla beraber sizin de keyif alacağınız bir macera.

Havanur Aykul, 20 Şubat 2021, @kitappperisiyim Instagram Profili

bes-benzemez-2
bottom of page