top of page
kardan-adam-masali-kapak.jpg

KARDAN ADAM MASALI

Aşkın Güngör’den tüm çocuklara sevginin peşine düşen bir kardan adamın eğlenceli ve hüzünlü öyküsü…

 

Mavi burunlu kardan adamın gösterdiği gizemli kapının ardında ne var? Kot pantolon giymiş kalın dudaklı cin neden çamaşır, bulaşık yıkıyor? Uçan süpürgeyle rüzgârlar estiren kibirli cadı en çok neden korkuyor? Gündüzle gecenin bitişik olduğu, yine de birbirine karışmadığı yerde ne var? Bunların yanıtını Kardan Adam Masalı’nı okuyanlar öğrenecek.

 

Çocuk edebiyatının deneyimli kalemi Aşkın Güngör, bir dostun mutluluğu için kendini yorucu yolculuklara adamak adına neler yapılabileceğini ustalıkla anlatırken, herkesi masal evrenine davet ediyor.

Kitap Adı: Kardan Adam Masalı | Uçanbalık Yayınları | 2008 | 40 Sayfa | Masal

Editör: Mavisel Yener | Resimleyen: Mustafa Delioğlu

sabah-kitap.png

Geleneksel masallar tadında yazılmış, aynı zamanda fantastik öykülerin maceraperest ruhunu taşıyan bu resimli kitap, kimi zaman esprili, kimi zaman romantik olabilen diliyle gönlünüzü fethetmeye aday.

Mavi burunlu kardan adam Karem’in başından geçenler… Onun hayattaki görevi, bir dostun mutluluğu için kendini yorucu yolculuklara adamak… Merak etmeyin, bu yorucu yolculuk ziyadesiyle keyifli bir öykü olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik birbirinden renkli karakterlerle tanıştırıyor bizi: Kot pantolonlu, çamaşır yıkayan cin; uçan süpürgesiyle rüzgârlar estiren cadı; gündüzle gecenin bitişik olduğu, yine de birbirine karışmadığı yerdeki kız; üçüncü dilek haklarını kullanırken, yeni üç dilek isteyerek cini esir eden karı koca…


Sabah Kitap #39, 24 Aralık 2008

bottom of page